آخرین نوشته ها, زیبایی و سلامت

هیالورونیک اسید HA، منبع مغذی برای آبرسانی و جوان سازی پوست

هیالورونیک اسید، جام مقدسی برای آبرسانی و جوان سازی پوست

هیالورونیک اسید چیست؟

هیالورونیک اسید (HA) یک گلیکوزامینوگلیکان طبیعی است که در بافت های بدن یافت می شود. گلیکوزامینوگلیکانها کربوهیدراتهای بدون شاخه طولانی کربنی یا قندهایی هستند که پلی ساکارید نامیده می شوند.

HA به پوست شما یک ساختار آراسته می دهد و مسئول پرکردن و زیبا نمودن پوست است. ممکن است در مورد  کلاژن چیز هایی را شنیده باشید. با استفاده از هیالورونیک بیایید با  ضد پیری خدافظی کنید. در این مقاله در مورد اسید هیالورونیک ، مزایای آن برای پوست و اینکه چرا وزن مولکولی یک ماده مهم است، صحبت کنیم. این ماده نقش محوری در روند بهبود زخم های سطح پوست دارد. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش می یابد و پوست مستعد به افتادگی و چین و چروک می شود.

برای آشنایی با ماده اسید هیالورونیک به ادامه مطلب بروید. بنابراین می توانید متوجه شوید که HA فقط یک ماده موثر نیست. بلکه جزء اصلی روتین مراقبت از پوست شما است.


بیشتر بدانید : ۵ فایده شگفت انگیز اسید هیالورونیک


فواید هیالورونیک اسید HA چیست؟

مزایای HA

 • ضد پیری و ضدچروک
 • آبرسان و مرطوب کننده
 • التیام بخش زخم های سطحی پوست
 • افزایش دهنده قابلیت ارتجاعی پوست
 • درمان بیماری های پوستی مانند اگزما
 • درمان قرمزی و التهاب های پوستی

چرا اسید هیالورونیک اینقدر جادویی است ؟

برای شروع ، هیالورونیک اسید HA مانند یک اسفنج عمل می کند. می تواند 100 برابر وزن خود ، آب درون خود ذخیره کند. مانند یک منبع رطوبت رسان مناسب عمل می کند. مولکول های آب را روی سطح پوست شما نگه می دارد تا آن را زیبا و شاداب نگه دارد.

هر زمان که ما در مورد پوستی که به خوبی مرطوب شده صحبت می کنیم. عمدتا به پوستی اشاره می کنیم که دارای مقدار زیادی آب است. شاید شما اصطلاح از دست دادن آب بین دو پوست یا به اختصار TEWL را شنیده باشید؟ این اصطلاح علمی برای اندازه گیری میزان تبخیر آب از پوست است.

وقتی یک محصول از TEWL جلوگیری می کند. این بدان معناست که با اطمینان از اینکه آب از سطح پوست شما خارج نمی شود. پوست شما را هیدراته نگه می دارد. اسید هیالورونیک دقیقاً این کار را با کاهش سرعت تبخیر آب انجام می دهد. علاوه بر اینکه یک آبرسان بسیار موثر است. چندین مطالعه نیز نشان داده است که برای درمان زخم ها نیز بسیار خوب است.

اگر محصولات خود را فرموله می کنید یا محصولات HA را خریداری می کنید


بیشتر بدانید : کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده برای پوست شما یکسان نیست!!


آیا استفاده از اسید هیالورونیک عوارض جانبی دارد؟

اگر محصولات خود را فرموله می کنید یا محصولات HA را خریداری می کنید مقدار درصد به کار رفته را نگاه کنید. توصیه می کنیم محصولاتی با غلظت HA زیر 2 درصد خریداری کنید. چرا؟

وزن  واندازه مولکولی بسیار پایین 5 برابر توانایی نفوذ به پوست را افزایش می دهد. به این معنی که به طور بالقوه می تواند سایر مواد ناخواسته. مواد شیمیایی و باکتری ها را عمیق تر به پوست منتقل کند. اگر پوست شما آسیب دیده است ، ممکن است این خبر بدی باشد. خوشبختانه ، هیالورونیک اسید به خودی خود باعث ایجاد واکنش های آلرژیک نمی شود. زیرا بدن ما نیز باعث ایجاد و تولید این ماده در بدن می شود.

این منبع غنی هیدراتاسیون ممکن است عوارض جانبی ناخواسته ای داشته باشد. برخی از انواع HA وجود دارد که کمی بحث برانگیز است. باعث افزایش باز شدن سطح های پوست و ایجاد بیماری های التهابی پوستی مانند پسوریازیس با آن ارتباط دارد.


بیشتر بدانید : تفاوت کرم‌آبرسان و مرطوب‌کننده


علم هیالورونیک اسید چیست؟

مزایای هیالورونیک بر روی پوست به خاطر منبع ذخیره سازی آب و حفظ آن درون پوست است. در این مورد ، اندازه مهم است! وزن مولکولی به جرم آن یا اندازه مولکول HA اشاره دارد. این در چیزی به نام واحد جرم اتمی بین المللی – دالتون یا به طور خلاصه kDa اندازه گیری می شود.

طبق جدیدترین مطالعات تجربی، HA بین 50 تا 1000 کیلو دالتون انرژی مفید به پوست منتقل می کند. حدود 130 کیلو دالتون جرم آن بهترین گزینه برای پوست است. هر چقدر که بالاتر می رود، تفاوت چندانی ایجاد نخواهد کرد. هر چه از این حد پایین تر باشد احتمال اینکه باعث التهاب پوستی شود، می باشد.

چگونه این عدد را بدست آوردیم؟ وقتی به مطالعات نگاه می کنید ، الگویی را مشاهده خواهید کرد. اما یکی از جامع ترین مطالعات در مورد هیالورونیک اسید HA با وزن مولکولی مختلف ، از جمله 50 ، 130 ، 300 ، 800 و 2000 کیلو دالتون مورد بررسی قرا گرفت.

پس از یک ماه ، آنها دریافتند که درمان با 130 کیلو دالتونی هیالورونیک موثرترین بود . کشش پوست را 20 درصد افزایش داد. هر دو گروه 50 و 130 کیلو دالتونی بعد از 60 روز، بهبود قابل توجهی در چین و چروک و زبری پوست داشتند. تمام وزن مولکولی های دیگر همچنان خاصیت ارتجاعی و آبرسانی پوست را بهبود می بخشند. شما می توانید در مورد این تجزیه و تحلیل وزن مولکولی از تجزیه اصلی اینجا بیشتر بخوانید.

اندازه ظاهری اسید هیالورونیک :

اندازه ظاهری اسید هیالورونیک نیز مهم است. زیرا توانایی نفوذ ماده به پوست را تعیین می کند. یک منبع معتبر اخیراً به بررسی اثر یک اسید نانو هیالوروئید موضعی که حجم مولکولی پایین تری دارد، پرداخته است. دریافت که مواد کوچکتر زیر 500 کیلو دالتون:

 • کاهش چین و چروک های پوست
 • افزایش رطوبت
 • افزایش ارتجاعی پوست در اطراف چشم
 • افزایش جذب آب در پوست

مولکولهای بزرگتر ، با وزن مولکولی بیشتر از 500 کیلو دالتون ، زمان طولانی تری را از طریق سد پوستی عبور کردند.

قطر اسید هیالورونیک نیز مهم است. زیرا توانایی نفوذ ماده به پوست را تعیین می کند


بیشتر بدانید : تفاوت آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟


از چه محصولاتی باید استفاده کنید؟

محصولات مراقبت از پوست در بازار  وجود دارد. ترکیب مولکولهای مختلف HA برای افزایش اثر بخشی می باشد.تمام شبهاتی که برای شما امکان دارد به وجود آید را از بین می برد.

مواد HA برای جستجو :

 • اسید هیالورونیک هیدرولیز شده
 • سدیم استیل هیالورونات
 • سدیم هیالورونات

 


بیشتر بخوانید : کرم های آبرسان برای چه نوع پوست هایی مناسب است؟


برای کسب اطلاعات بیشتر از محصولات مراقبت پوست و مو فروشگاه مولی کالا در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *